Okrskové hasičské závody 2024

19.05.2024

Dne 18.5.2024 se  u nás v Jimramově znovu po roce konaly okrskové hasičské závody. Přivítali jsme zde v 6 soutěžních kategoriích rekordní počet 22 týmů ze 7 obcí našeho hasičského okrsku Jimramov (Borovnice, Trhonice, Javorek, Jimramov, Nový Jimramov, Sedliště a Ubušín). Na všechna soutěžní družstva čekal hlavní putovní pohár a spousta trofejí, diplomů a pro nejmenší i nějaké drobné odměny. Počasí nám letos příliš nepřálo, chvílemi drobně mrholilo a přechodně nám dokonce i zapršelo, ale jsme hasiči a těm trocha vody nevadí, pro diváky byl nachystán dostatek sezení pod stany, kam se mohli během občasných přeháněk schovat.

Před začátkem závodů, během slavnostního nástupu, náš sbor SDH Jimramov ještě stihnul představit a požehnat nový prapor - více ZDE

Na všechny čekalo odpoledne plné urputného soutěžení o titul nejlepšího sboru, které bylo až do samého konce velmi vyrovnané. Občas se sice někomu něco nepovedlo podle představ, ale všechna soutěžící družstva pojala závody se ctí a svoje soutěžní pokusy dovedla do zdárného konce. Po celou dobu závodů na sbory čekalo bohaté občerstvovací zázemí fotbalového hřiště s početnou hasičskou obsluhou.

SDH Jimramov se zúčastnil celkem v 5 kategoriích.
V kategorii starších žáků dosáhlo družstvo na 2. místo s časem 36,58 s.
V kategorii dorostu jsme také získali 2. místo s časem 22,32 s.
V kategorii žen jsme se v těsném závěsu umístili s časem 65,76 s na 4. místě.
V kategorii mužů bylo naše družstvo na 4 místě s časem 74,98 s.
A nakonec v kategorii zkušených hasičů (veteránů nad 40 let) jsme brali 2. místo s časem 73,35 s.

výsledky 2024

Po hlavní soutěži ještě následovala vedlejší soutěž v trefení terče hadicí (kdo neviděl, o hodně přišel) o putovní proudnici, kterou po zdlouhavém boji nakonec vybojoval SDH Ubušín.

Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě, obsluze a úklidu po závodech, ale také všem těm, kteří obětovali svůj čas a pomáhali s přípravou družstev hasičů během několika minulých sobot na trénincích.

problémy s přívodem el. proudu